اردوی تابستانی 96-95  هم مانند سالهای پیش گرم و پر شور برگزار شد.

هنگامی که بحث از تعطیلات تابستانی می‌شود شاید در ذهن عده ای استراحت و دست کشیدن از مطالعه و مانند آنها بیاید. اما تعطیلات تابستان سستی و تنبلی و بی برنامه بودن نیست. دوره تابستان حالت دوره گذار را دارد یعنی در این دوران، دانش آموزان نه در کلاس سال قبل خود هستند و نه هنوز وارد کلاس سال جدید شده اند. برای مرور درس های سال قبل لزومی ندارد که دانش آموزان در کلاس درس حضور داشته باشند زیرا این درس ها را قبلاً خوانده‌اند و بلدند و فقط برای اینکه درس ها را فراموش نکنند به مرور آنها می‌پردازند و برای درس سال آینده هم آماده می‌شوند.

تفریح، سرگرمی، شادابی، نشاط، رشد شخصیت و برقراری تعادل در شکل گیری هویت، کسب معلومات و ارتقای آگاهی‌ها و پرورش و شکوفایی استعدادها و خلاقیت ها از مهم ترین کارکردهای اوقات فراغت بشمار  می‌آید.

برنامه ریزی صحیح و مدون در امر اوقات فراغت نوجوانان و همچنین جوانان ضمن اینکه نقش مکمل در برنامه های رسمی ایجاد می‌کند، می‌تواند جوانان را مسؤلیت‌پذیر، جامعه‌پذیر و مشارک‌جو بار آورد.

امسال هم مثل سالهای پیش مجتمع تبیان به برگزاری کلاس‌های تابستانی خود در قالب های ورزشی، درسی، فوق برنامه پرداخت تا زمان بی‌استفاده تابستان دانش آموزان را به صورت فراگیر و مطلوبی پر نماید. مشروح کلاسهای کل مدرسه را در ادامه میخوانیم: (بخشی از مصاحبه با آقای سبحانی، از مسؤلین آموزش مجتمع)

متوسطه اول:

ـ کلاس ریاضی: در کلاسهای ریاضی سعی بر این این است تا دانش آموزان به تمرین و محاسبات ریاضی بپردازند تا با شروع سال تحصیلی جدید در مهرماه دچار فراموشی و تنبلی ذهن نشوند. البته در پایه هفتم به هشتم کلاس را به دو سطح المپیاد ریاضی و محاسبات ریاضی تقسیم کرده ایم.

ـ کلاس ادبیات: در کلاسهای ادبیات با استفاده از مطالب کتاب درسی بیشتر درباره متون ادبی و فاخر کشورمان صحبت خواهد شد و کلاس ادبیات رنگ و بوی خاصی خواهد داشت.

Motoon

ـ رباتیک: مباحث ارائه شده در کلاس رباتیک (F&M) مبانی مکانیک و رباتیک است.

ـ کلاسهای سازه ماکارونی، هوافضا و ماکت سازی از کلاسهایی است که ضمن تمرین تمرکز و مهارتهای اجرایی فضای کلاس بسیار مفرح خواهد بود.Maket-2 Maket-1

متوسطه دوم:

ـ کلاس عربی: در کلاس عربی دانش آموزان به تمرین و رفع اشکالات مباحث درسی خود خواهند پرداخت.

ـ کلاس ادبیات: این کلاس را به دو سطح المپیاد ابی و متون ادبی تقسیم کرده ایم تا دانش آموزان عزیز نظر به توانایی و علاقه خود در یکی از این کلاسها شرکت کنند.

ـ کلاس طراحی سایت (HTML/CSS): یک کلاس تخصصی و در عین حال شیرین است که می‌تواند به دانش آموزان مهارت ساخت سایت های اینترنتی را بدهد.Web

ـ کلاس فوتوشاپ (CS6/CC): دیگر کلاس تخصصی ما در زمینه مهارت های کامپیوتر خواهد بود.Ps2 PS1

ـ کلاس کمک های اولیه: خداروشکر با پیگیری های متعدد و همکاری سازمان محترم هلال احمر توانستیم کلاس مهارتی و ضروری کمکهای اولیه را برای دانش آموزان برنامه ریزی کنیم تا ان‌شاءالله توانایی کمک به خود و خانواده و جامعه در مواقع اضطرار را داشه باشند.Komak-1 Komak-2

ـ کلاسهای ورزشی: در روزهای سه شنبه نیز با هماهنگی‌هایی که با مراکز ورزشی و تفریحی داشتیم، کلاسهای فوتسال، دفاع شخصی و شنا به صورت هفتگی و آموزشی برگزار و استقبال فراوانی هم از آنها شد.Football

IQ2